Android kullananlar yaşadı! Google karanlık mod müjdesini verdi

Android uygulamaları bomba bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Google konu ile ilgili olarak resmi açıklama yaptı ve bizde bu haberimizde konuya el atıyoruz.


2019 yılının son ayında tanıtılması beklenen yeni sürüm Android Q birçok özellikle gelecek. Google yeni tam sürüm Android yayınlanmadan önce uygulamalarını da güncellemek istiyor. Bu kapsamda Android uygulamaları olan Google Takvim ve Google Fi karanlık moda kavuşuyor ki ortaya atılan iddialara göre birçok uygulamada karanlık mod desteği verilecek. 

Şu anda sadece 2 uygulamanın karanlık mod desteği ile geleceği ortaya çıktı ama Google konuyla alakalı olarak resmi bir açıklama yaptı. Taşören firmaların çalışanları sayesinde ortaya çıkan bu iddianın gerçek olma ihtimali çok yüksektir. 

Android uygulaması olan Google Fi, zaten hali hazırda karanlık mod desteği sunuyor fakat eklentilerinde karanlık mod desteği yoktu. 2019 yılının sonunda bu özellik devreye alınacak. 

Google Takvim uygulaması da karanlık mod desteği alan resmi uygulamalar arsaında olacak. 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo liderlik koltuğuna oturdu! Türkiye’nin birincisi oldu

Bilgisayar pazarında işler bir hayli kızıştı. Türkiye'de ve dünyada en çok bilgisayar satışı yapan marka açıklandı. ABD merkezli International Data Corporation (IDC)'nin yaptığı araştırmada liderlik koltuğuna oturan isim belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir