Kategoriler
E-Ticaret Haberleri

Android kullananlar yaşadı! Google karanlık mod müjdesini verdi

Android uygulamaları bomba bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Google konu ile ilgili olarak resmi açıklama yaptı ve bizde bu haberimizde konuya el atıyoruz.

2019 yılının son ayında tanıtılması beklenen yeni sürüm Android Q birçok özellikle gelecek. Google yeni tam sürüm Android yayınlanmadan önce uygulamalarını da güncellemek istiyor. Bu kapsamda Android uygulamaları olan Google Takvim ve Google Fi karanlık moda kavuşuyor ki ortaya atılan iddialara göre birçok uygulamada karanlık mod desteği verilecek. 

Şu anda sadece 2 uygulamanın karanlık mod desteği ile geleceği ortaya çıktı ama Google konuyla alakalı olarak resmi bir açıklama yaptı. Taşören firmaların çalışanları sayesinde ortaya çıkan bu iddianın gerçek olma ihtimali çok yüksektir. 

Android uygulaması olan Google Fi, zaten hali hazırda karanlık mod desteği sunuyor fakat eklentilerinde karanlık mod desteği yoktu. 2019 yılının sonunda bu özellik devreye alınacak. 

Google Takvim uygulaması da karanlık mod desteği alan resmi uygulamalar arsaında olacak. 

 

Yazar KEREM GÖKTE

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği öğrencisi olan Kerem Gökte, meslek hayatını yazılara dökerek okuyucularımız için içerik üretiyor. Grafiklerle arası iyidir ve en büyük hayali Google'da çalışmaktır. 23 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir