Kategoriler
Dijital Haberler

Apple Card için tarih verildi! Eylül ayında başlıyor

Apple Card ile alışveriş deneyimine hazır mısınız? Eylül ayında yapılacak Apple özel etkinliğinde kullanılma sunulması beklenen Apple Card ile ister online, isterseniz de size özel titanyum kart ile ödeme yapabileceksiniz. Apple Card’a dair bütün detayları açıkladık.

Geçtiğimiz Mart ayında tanıtılan ‘Apple Card’ çok yakında kullanıma sunulacak. Uzmanlar, Apple Card için kullanım tarihinin 2019 yılı olduğunu söylüyorlar. Steve Jobs Tiyatrosunda yapılacak rutin Apple etkinliğinde detaylandırılması beklenen proje ile birlikte ödeme yöntemlerinde çok ciddi bir güncelleme yaşanacak. Kısa sürede Türkiye’ye de gelmesi beklenen projenin detaylarını bu haberimizde açıklayacağız.

Eylül ayında tanıtılıp, gelecek yıl bütün dünyada aktif olarak kullanılması beklenen Apple Card için Apple özel bir sayfa oluşturdu. Apple Card, genel olarak güvenliği ön plana çıkaran bir yapıya sahiptir. Online ödeme için karekod, kart ile ödeme içinde özel olarak oluşturulmuş, Apple Card ismi verilen plastik malzemeler kullanılacak. Üzerinde sadece kullanıcının isminin yazdığı ve özel bir çipin olduğu kartın kontrolleri sadece akıllı telefonlar üzerinden yapılacak.

TİTANYUM KARTINIZ OLACAK

iPhone’lar üzerinden Apple Pay ile alışveriş yapabileceksiniz. Üstelik belirli indirimler ve faiz indirimleri de Apple’ın yeni ödeme yöntemi ürünü ile mümkün bir hale gelecek. Apple tarafından tasarlanan titanyum kart ile, Apple Pay olmayan yerlerde de alışveriş imkanına sahip olacaksınız. Apple Card’ın en büyük avantajlarından birisi detaylı bir ödeme geçmişi çıkarmasıdır. Hangi gün, nerede ve saat kaçta, ne kadarlık bir harcama yaptığınızı görebileceksiniz.

Yazar ESRA YILDIZ

Balıkesir Üniversitesi Siyaset Bilimleri Fakültesinden mezun olduktan sonra kendi mesleğine yerine teknolojiyi seçen Esra Yıldız, teknoloji ile alakalı her şeyi araştırarak içerik hazırlıyor. 30 yaşına daha yeni girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir