Apple’dan Tesla’ya bir darbe daha! Üç mühendis aldı

Apple, elektrikli otomobil projesi kapsamında Tesla’nın en önemli isimlerinden birisini daha bünyesine kattı. İç ve dış tasarımdan sorumlu Steve MacManus artık bir Apple çalışanı oldu.


Apple’ın elektrikli otomobil projesi uzun zamandır konuşulan bir efsane haline gelmişken, iddialar yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Apple Car ile ilgili söylentiler güç kazanmış iken, Apple’ın kendi bünyesine kattığı çalışanlar gerçekten de adından söz ettiriyor. Tesla’da çalışan bir mühendis daha Apple bünyesine geçti.

Apple, son aldığı personel ile birlikte, Tesla’dan aldığı mühendis sayısını üçe çıkardı. Tesla’da büyük işler başaran, iç ve dış tasarımlarından sorumlu başkan yardımcısı Steve MacManus, Apple’ın elektrikli otomobil projesinde üstün rol oynayacak isimler arasına girdi.

Birçok Apple ürününün şarjı günlerce kullanıcıların ihtiyaçlarını yerine getirebiliyor. Apple’a has bir dille yazılacak yeni yazılım dili ile birlikte yapılacak elektrikli otomobilin şarjı günlerce yetebilir. Apple’ın nasıl vaatlerde büyük markaların çalışanlarını kendi bünyesine kattığımızı bilmiyoruz ama çok büyük paraların ortada döndüğünü tahmin ediyoruz.

Elektrikli otomobil sektörünün lideri olan Tesla, Apple’ın elektrikli otomobil çıkarması karşısında nasıl bir yol izleyecek hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk üniversite öğrencileri yüzde 80 yerli roket yaptı!

Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin bir araya gelerek tasarladığı ve üretimde yüzde 80'i yerli olan roket ortaya çıktı. Teknofest'e hazırlanan öğrenciler, yerli roket ile Türkiye'yi ABD'de yapılacak yarışmada temsil etmek istiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir