Kategoriler
Otomobil Haberleri

Audi’nin B segment yeni modeli ‘A1 Citycarver’ tanıtıldı

Audi’nin ilk etapta İngiltere’de satışa çıkaracağı yeni modeli tanıtıldı. A1 Citycarver modelinde 2 ayrı motor ve 9 ayrı renk seçeneği bulunuyor. Audi’nin yeni Hatchback modelinin başlangıç fiyatının 32.000 avroya satılacak. İşte yeni Hatchback Audi..

Alman otomobil devi Audi, yeni modeli ile piyasaya hızlı giriş yaptı. Hatchback tarzında çıkan yeni otomobilin yüksekliği, aracı bir SUV kategorisinde gibi gösteriyor. Audi, yeni otomobiline ‘A1 Citycarver’ ismini verdi. Bu modelde spor jantlar, yüksek süspansiyon sistemi ve aynı zamanda aracın gövdesinden farklı olarak siyah renkli cam tavan bizleri karşılıyor.

Ford Fiesta Active’in rakibi olduğu bilinen otomobilin 9 ayrı renk seçeneği ile geleceği de, firma yetkilileri tarafından verilen bilgiler arasında bulunuyor. Benzinli motor seçeneği ile yollara çıkacak olan yeni Citycarver, 14 beygir 1.0 litre üç silindirli 30 TFSI motor seçeneğinin yanında, daha büyük olan 148 beygir 1.5 litre 35 TFSI adında 2 ayrı motor seçeneği ile karşımıza çıkacak.

Audi Q2’yi andıran tasarım ve tamponlar ile şimdiden yüzlerce ön sipariş alan modelde standart olarak siyah cam tavan bizleri karşılıyor fakat opsiyon olarak siyah yerine gri renk tercih edebiliyorsunuz. Bu renklerin dışında herhangi bir renk maalesef seçemiyorsunuz.

Audi’nin ilk aşamada sadece İngiltere’de satışa çıkaracağı A1 Citycarver, boş paketiyle 32 bin avroya satılacak. Bütün opsiyonlar eklendiğinde 50 bin avroya kadar çıkabilecek araç fiyatına vergiler eklendiğinde en düşük 60 bin avroluk satış fiyatı bekleniyor.

Yazar AHMET LACİVERT

Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra teknolojiyle işini birleştiren Ahmet Lacivert, internet tabanlı projelerle yaşamını idam ediyor. veGoogle'da incelemeler ve otomobile dair içeriklerle ilgileniyor. 31 yaşında ve 2 çocuğu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir