Kategoriler
Dijital Haberler

Finans haberleri sektöründe yeni soluk: Finansajans.com

Türkiye’nin lider finans haberleri sitesi olmak için çok uzun soluklu bir yola çıkan Finansajans.com, bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Sektördeki eksiği doldurmak için Google News kayıtlı bir şekilde yayın hayatına başlayan Finans Ajans, güncel finans ve ekonomi haberleri servisi yapıyor. Güncel döviz kurları, altın fiyatları ve canlı borsa gibi birçok özelliğe sahip olan […]

Kategoriler
Dijital Haberler

Yaptığı yazılım sayesinde dünyaya açılmayı başardı!

Diyarbakırlı bir genç yaptığı uygulama sayesinde geleceğin yazılımını yazmaya hazırlanıyor. Yaptığı uygulama juriler tarafından değerlendirildi ve özel ödülü almaya hak kazandı. Şimdi geleceğin teknolojisini yazmaya hazırlanıyor.

Kategoriler
Dijital Haberler

Oyun oynayarak yazılım yaptıran ‘Octopod’ ABD’ye açıldı

Sosyal medya hesabından ABD pazarına giriş yaptığını ilan eden Octopud Yazılım, yerli firma anlayışı ile global pazarda Türkiye’nin ismini duyuracak. Oyun oynar gibi yazılım geliştirme imkanı sunan firma, sürekle bırak yönetimi ile herkese yazılım öğretiyor.

Kategoriler
Dijital Haberler

Redmi Powerbank, hem fiyat hem de özellikleri ile baş döndürüyor

Çin kaynaklarından gelen bilgilere göre, Redmi Powerbank’in yeni versiyonu çıktı. 10.000 ve 20.000 mAh kapasitesi ile adından söz ettiren yeni ürünlerin fiyatlarını ve özelliklerini bu haberimizde ele alıyoruz.

Kategoriler
Dijital Haberler

Apple Card için tarih verildi! Eylül ayında başlıyor

Apple Card ile alışveriş deneyimine hazır mısınız? Eylül ayında yapılacak Apple özel etkinliğinde kullanılma sunulması beklenen Apple Card ile ister online, isterseniz de size özel titanyum kart ile ödeme yapabileceksiniz. Apple Card’a dair bütün detayları açıkladık.

Kategoriler
Dijital Haberler

Android telefonlar Apple’ın tahtını ele geçiriyor

BankMyCell’in yaptığı bir araştırmaya göre, iPhone kullanıcıları cihazlarını satıp Android cihazlara geçiş yapıyor. Apple’ın en çok gelir elde ettiği akıllı telefonlarına karşı Android çok ciddi hamleler yapıyor. Detayları haberimizde ele aldık.

Kategoriler
Dijital Haberler

Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğü patenti ile ‘geliyorum’ dedi

Apple, artırılmış gerçeklik gözlükleri ile ilgili olarak yeni bir patent aldı. Alınan patentte, Apple’ın çok farklı bir gözlük üzerinde çalıştığı çok net bir şekilde görülüyor. Gözlüğün Eylül ayında yapılacak büyük Apple etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Kategoriler
Dijital Haberler

Yeni iPhone modellerinin OLED ekranını LG üretiyor

Apple’ın Eylül ayında çıkaracağı yeni iPhone modellerinin hepsinde OLED ekran teknolojisi kullanılacak. LCD ekran teknolojisine veda eden Apple’ın, OLED ekran için LG ile yeni bir anlaşma yaptığı da biliniyor.

Kategoriler
Dijital Haberler

Microsoft, bulut teknolojisiyle gelirini ikiye katladı

2014 yılında dijitalleşmeye başlayan Microsoft, bulut teknolojisi sayesinde gelirini ikiye katladı. Hisselerin yüzde 2.6 artış gösterdiği görülürken, şirketin bu yıl 15 milyar dolardan fazla para kazanması bekleniyor.

Kategoriler
Dijital Haberler

Apple, Çin’de yaptığı imalatı tamamen durduracak

Apple’ın 2017 yılında piyasaya sürdüğü AirPods’lar için Çin’de yolun sonu göründü. Apple, Çin’de imalatı durdurmak için ilk adımları attı ve AirPods üretimini başka bir ülkede yapmak için ilk adımı attı.