Kategoriler
Google Haberleri

Google akıllı ev sistemi piyasasına el atmaya hazırlanıyor

Google son zamanlarda çok farklı alanlara yönelerek profesyonel ürün anlayışını dünyaya gösteriyor. Google Nest Hub adında yeni bir akıllı ev sistemi tanıtıldı.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Google tarafından yapılan açıklamaya göre şirket artık akıllı ev sistemlerine el attı. Google Nest Hub olarak adlandırılan yeni ürün tamamen akıllı ev sistemlerine yönelik olarak ortaya çıktı.

Google Nest Hub almak için aylık olarak bir ödeme yapmanız gerekiyor ve aylık ücretler 129 dolardan başlayan fiyatlarla Google tarafından hizmete alınıyor.

Google akıllı ev sistemlerine el attı ve buradan sattığı yada kiraladığı ürünlerle yine diğer ürünlerine doping etkisi yapacak. Tıpkı bir Youtube kanalı açmak için Gmail hesabı açmanızın zorunlu olduğu gibi, Google Nest Hub kullanmak içinde bazı Google ürünlerine üye olmanız gerekecek.

Birçok Avrupa ve Asya ülkesinde boy gösterecek olan ev yönetim sistemi Google Nest Hub, Türkiye’ye gelecek mi belli değil! Akıllı ev sistemleri son zamanlarda birçok teknoloji şirketinin uğrak noktalarından birisi haline geldi.

Yazar KEREM GÖKTE

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği öğrencisi olan Kerem Gökte, meslek hayatını yazılara dökerek okuyucularımız için içerik üretiyor. Grafiklerle arası iyidir ve en büyük hayali Google'da çalışmaktır. 23 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir