Google News kaydı nasıl yapılır? 2019-2020 Google News İpuçları

Google Haberler platformu üyesi olduğunuzda milyonlarca okuyucunuzun hazır olduğunu biliyor muydunuz? 2019-2020 yılında geçerli olan algoritma ile Google News kaydının detaylarını sizlere anlatmak için bu yazıyı hazırladık. Google News kaydı nasıl alınır sorusuna cevap için hemen yazımızı okumaya başlayın.ç


Google News kaydı yapınca milyonlarca okuyucunuzun hazır olarak beklediğini biliyor muydunuz? Türkiye’de Android kullanıcısı milyonlarca insan var ve bu insanların hepsinde Google’ın üretmiş olduğu Android işletim sistemi olduğu için bazı Google uygulamaları hazır olarak geliyor. Hazır olarak gelen uygulamalar içerisinde bütün vatandaşlarımızın aktif olarak kullandığı Google Haberler uygulaması da yer alıyor. Google News kaydı olan basın kuruluşlarının haberleri bu uygulamada çıkıyor ve buradan direkt olarak reklam yapmadan milyonlarca kişiye ulaşıyorlar. Google News kaydı yapınca sizde belki kayıt almadan önce günde 1 kişiye bile ulaşamıyor iken kayıt aldıktan sonra direkt olarak milyonlarca okuyucunuz hazır bekleyecek. Elbette bu aşamada yapmanız gereken şeyler var ki bunları her haber sitesi sahibi biliyordur.

HABER BAŞLIKLARININ ÖZENLE SEÇİLMESİ GEREKİYOR

Google News kaydı aldığınızda sizlere milyonlarca okuyucunuzun hazır olduğunu söyledik ama burada ciddiye almanız gereken bir konu var. Bu konu ise karşınızdaki basın kuruluşlarıdır. Google’da milyonlarca indeksi olan haber siteleriyle rekabete girmek pek akıllıca olmayacaktır ama bir hava durumu haberi yaparken yada okulların tatil olduğuna dair bir haber yapmak için kullanıcıları sizin sitenize çekmek için etkileyici bir başlık girmeniz gerekiyor. Diğer büyük ve yıllardır faal olan haber siteleriyle rekabete girmeyin ve kesinlikle haber başlıklarını hem kısa hem de kullanıcıları sizin sitenize çekecek etkileyici bir başlık bulun. Başlık seçerken aceleci davranmayın çünkü anlık bir haberde milyonlarca kişinin aratacağı ve belkide sitenize gireceği bir haberde başlıktan dolayı direkt olarak elenmeyin.

AMP KULLANIMI ZİYARETÇİ ORANINI YÜKSELTECEK

Google’ın web sitelerde hızlı makale okuma ve aynı zamanda sitenin çok daha hızlı çalışmasını sağlamak için çıkardığı AMP projesi işe yaradı. Milyonlarca site artık AMP kullanıyor ve reklam yerleşimlerini buna göre yapıyor. Özellikle mobil cihazlarda kullanılan AMP’yi sizde sitenize kurarak Google’da daha üst sıralarda çıkabilirsiniz. Üstelik AMP ile birlikte hem kullanıcılarınız daha hızlı web sitenizi açın hem de Google’ın gözüne girin. AMP ile haber sitesi yapmak oldukça basittir. Wordperss kullanıyorsanız eğer tek bir eklenti ile 1 dakikadan kısa bir sürede AMP bir haber sitesi sahibi olabilirsiniz ki özel yazılım haber siteniz varsa bunun için ayrıca ücret ödemeniz gerekebilir.

GOOGLE HABERLER İLE MİLYONLARCA OKUYUCUNUZ OLUYOR

Haber sitesi açmak ve onu işletmek o kadar zor bir şey değildir. Az çok haber yazabilen herkes bir haber sitesini çok kolay bir şekilde yönetebilir. Google Haberler uygulamasını şuan benim tanıdığım herkes haber okumak için kullanıyor. Ayrıca Google Haberler ile Google’da çıkan ‘en çok okunan haberler’ arasında bir fark yoktur. Her ikisi de aynı algoritma ile çalışır. Yani milyonlarca okuyucu ister Chrome ile ister Google Haberler uygulaması ile haber okusun sizin sitenizin çıkma ihtimali çok yüksektir. Örneğin kar tatilinin olmasıyla birlikte milyonlarca insanın Google’dan ve Haberler uygulamasından aratacağı kelime hep aynıdır. Dolayısıyla sizde bu kelimede etkileyici bir başlık hazırlarsınız en yukarıda çıkarsınız diye düşünüyoruz.

Google News kaydı ücretleri ve Google News kaydı ile ilgili danışmanlık hizmeti almak için bu yazının altına yorum atabilir veya iletişim bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Powerbank, hem fiyat hem de özellikleri ile baş döndürüyor

Çin kaynaklarından gelen bilgilere göre, Redmi Powerbank'in yeni versiyonu çıktı. 10.000 ve 20.000 mAh kapasitesi ile adından söz ettiren yeni ürünlerin fiyatlarını ve özelliklerini bu haberimizde ele alıyoruz.

2 Yorumlar

  1. Şeref Gözütok

    Merhaba
    telgraf(nokta)net adresli web sitemin google news kaydı için sizden destek almak istiyorum. Bu konuda nasıl bir çalışıyorsunuz, bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir