Kategoriler
Google Haberleri

Google, otel rezervasyonu girişimini test etmeye başladı

Google’ın arama sonuçlarında artık otel ve oda rezervasyonu için ayrı bir modül çıkacak. Haksız rekabet ile ülkemizde engelli Booking benzeri bir girişim yapan Google, rezervasyon için kullanacağı girişimin test aşamalarına başladı.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, artık arama sonuçlarını kendi lehine kullanmaya başladı. Google’ın yeni girişimi olan ‘Room Book’ ile otel rezervasyon işine gireceğini sizlere servis ediyoruz. Oldukça karlı bir sektör olan turizm sektörüne girecek olan Google, otel rezervasyonu yapmak isteyen kişiler için arama motorunun sonuç sayfasını şekillendirecek. Sadece büyük otellerde değil, küçük çaplı işletmelerde ve hatta oda kiralayan kişilerde bile Google bu hizmeti kullanmayı amaçlıyor.

HAKSIZ REKABETE YENİSİ EKLENECEK

Türkiye’de birçok ünlü girişim engellidir. Booking gibi insan hayatını kolaylaştıran bir girişimde, haksız rekabet gerekçesiyle engelli girişimler arasında bulunuyor. Google’ın otel rezervasyonu adı altına, oda rezervasyon girişimi, tıpkı Booking gibi haksız rekabet ile suçlanabilir. Türkiye’nin Google gibi bir şirketi engellemesinin çok ciddi bir sonuçları olabilir ki Google bu hizmeti birçok ülkede kısa sürede hizmete alacak.

REKLAMLAR İŞE YARAMAYACAK

Google’ın yeni oda rezervasyon modülü birçok ülkede test aşamasında bazı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Türkiye başta olmak üzere bütün turistik şehirlerde işletmeler çok ciddi Google Ads ücretleri ödeyerek reklam veriyorlar. Google’ın yeni girişimi, arama sonuçları sayfasının en üstünde çıkacak ve reklamların olduğu bölümünde üstünde gösterilecek. Google böylece kendine yeni bir kazanç kapısı açacak.

Yazar EFE SALİH AKÇAY

ODTÜ İşletme Fakültesi mezunu olan Efe Salih Akçay, profesyonel haber hayatına 2016 yılında başlamıştır. Teknolojiye olan ilgisini fuarlara giderek, güncel teknolojiyi takip ederek gideriyor. 29 yaşındadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir