Google Play, uygulama içinde değerlendirme puanı alacak

Google, Play Store’da puanlamayı öne çıkaracak güncelleştirmeler yayınlamaya devam ediyor. Son gelen bilgilere göre artık mobil mağazadan indirdiğimiz bir uygulamayı, Play Store uygulamasına geçiş yapmadan puanlama imkanına sahip olacağız.


Google’ın popüler uygulama mağazası Play Store, son günlerde kullanıcı odaklı güncelleştirmeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre, uygulama geliştiricileri için yeni bir dosya Play Store geliştirici konsolunda yerini aldı. Bahsi geçen dosya, uygulamadan çıkmadan değerlendirmeyi gerçekleştirecek.

Uzaktan baktığımızda bu yeni güncelleştirme geliştiricilerin lehine gibi görünse de, aslında biz kullanıcıların da çok fazla işine yarayacak. Ücretli yada ücretsiz bir çok uygulamayı akıllı telefonlarımıza indirmeden önce direkt olarak puanına bakıyoruz. Google’ın yayınladığı ‘com.google.android.finsky.inappreviewdialog.InAppReviewActivity’ ismindeki dosya ile uygulama içinde puanlama yapabileceğiz.

Uygulamaya puan vermek isteyen fakat Play Store’a girmeye üşenen milyonlarca kişi artık uygulama üzerinden, yeni bir uygulama açılmadan kullandığı ürüne puan verebilecek. Yeni puanlama sistemi ile hem uygulamaların gerçek değeri ortaya çıkacak hem de geliştiriciler çok kaliteli bir ürün ortaya çıkardıklarında, hak ettikleri sıralamaya sahip olacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ilk 3 ayda bayram etti! Kasa tamamen doldu

Çinli firma Huawei, 2019 yılının ilk 3 ayında yaptığı satışlar ile bayram ettiğini az önce açıkladı. Huawei toplamda 60 milyon adet telefon satarak piyasada adından söz ettirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir