Kategoriler
Google Haberleri

Google ve Huawei işbirliği ile üretilen hoparlör tarihe karıştı

Google ile Çinli firma Huawei’nin birlikte yapmaya başladığı evler için geliştirilmiş akıllı hoparlör projesi tarihe karıştı. İkilinin, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından nasibini alması bazı projelerin rafa kaldırılmasına sebep oldu. Ev tipi hoparlörde bunlardan birisi oldu.

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından birçok marka etkilendi. Çin markası olan Huawei ile işbirliği yapan Google, evlerde kullanılmak üzere akıllı ev hoparlörü geliştiriyordu. Proje daha geliştirilme aşamasındaydı ve sonuca varılmadan projenin iptal olduğu bilgisi geldi. Google’ın Huawei’ye yaptığı darbe sonucunda akıllı ev hoparlörü iptal edilmiş oldu. Geliştirilen hoparlör uygun fiyata satılacaktı.

DAHA ÖNCE AKILLI TELEFON YAPMIŞLARDI

Google ile Huawei arasındaki işbirliği sadece akıllı ev hoparlörü ile bitmedi. Daha öncesinde Nexus 6P adında bir akıllı telefon projesi başlamış ve başarılı bir şekilde sonuçlanmadı. İki firmayı birbirine düşman eden ticaret savaşı çok daha ileriye giderse, Google’ın ABD firmaları dışında dostu kalmayabilir.

Diğer bir yandan Huawei ile işbirliği arasında Android platformu için çalışmalar devam ediyor. Android Auto adı altında devem eden Google ile Huawei arasındaki bu projenin başarılı ile sonuçlanmasını istiyoruz.

Yazar ESRA YILDIZ

Balıkesir Üniversitesi Siyaset Bilimleri Fakültesinden mezun olduktan sonra kendi mesleğine yerine teknolojiyi seçen Esra Yıldız, teknoloji ile alakalı her şeyi araştırarak içerik hazırlıyor. 30 yaşına daha yeni girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir