Kategoriler
Google Haberleri

Google ve Huawei işbirliği ile üretilen hoparlör tarihe karıştı

Google ile Çinli firma Huawei’nin birlikte yapmaya başladığı evler için geliştirilmiş akıllı hoparlör projesi tarihe karıştı. İkilinin, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşından nasibini alması bazı projelerin rafa kaldırılmasına sebep oldu. Ev tipi hoparlörde bunlardan birisi oldu.

Kategoriler
Google Haberleri

Google Play, uygulama içinde değerlendirme puanı alacak

Google, Play Store’da puanlamayı öne çıkaracak güncelleştirmeler yayınlamaya devam ediyor. Son gelen bilgilere göre artık mobil mağazadan indirdiğimiz bir uygulamayı, Play Store uygulamasına geçiş yapmadan puanlama imkanına sahip olacağız.

Kategoriler
Google Haberleri

Google, otel rezervasyonu girişimini test etmeye başladı

Google’ın arama sonuçlarında artık otel ve oda rezervasyonu için ayrı bir modül çıkacak. Haksız rekabet ile ülkemizde engelli Booking benzeri bir girişim yapan Google, rezervasyon için kullanacağı girişimin test aşamalarına başladı.

Kategoriler
Google Haberleri

Google akıllı ev sistemi piyasasına el atmaya hazırlanıyor

Google son zamanlarda çok farklı alanlara yönelerek profesyonel ürün anlayışını dünyaya gösteriyor. Google Nest Hub adında yeni bir akıllı ev sistemi tanıtıldı.

Kategoriler
Google Haberleri

Huawei ilk 3 ayda bayram etti! Kasa tamamen doldu

Çinli firma Huawei, 2019 yılının ilk 3 ayında yaptığı satışlar ile bayram ettiğini az önce açıkladı. Huawei toplamda 60 milyon adet telefon satarak piyasada adından söz ettirdi.

Kategoriler
Google Haberleri

Haberler algoritması tekrar eski haline dönüyor olabilir!

Google Haberler algoritması artık eskisi gibi işlemiyor. Google konuyla alakalı açıklama yapmadı ama ilerleyen zamanlarda oldukça ciddi bir platform olan Google News için güncelleme düşünüyor.

Kategoriler
Google Haberleri

Google Haritalar yeni güncellemesi hız limiti ve kameralarını gösterecek

Google Haritalar’da artık hız limiti ve hız kamerası seçenekleri olacak. Yeni Google Haritalar uygulamasının bir köşesinde hız limiti gösterilecek ama aynı zamanda sürücülerin hız tuzağına düşmemesi içinde hız kameraları sensörü uygulamaya eklenecek. Sürücüler hız kameralarına yaklaştığında uygulama otomatik olarak sesli uyarı verecek.

Kategoriler
Google Haberleri

Telif hakları yönergesi ile internet haberciliğine darbe vurulacak

Avrupa parlamentosunun yeni tartışmaya başladığı ‘telif hakları yönergesi’ Google tarafından büyük tepki alıyor. Bahsi geçen yönergenin yürürlüğe girmesi halinde internette bir kargaşa yaşanacağını iddia eden Google, olaya arama sonuçlarında çıkan haber sitelerinde boş içeriği göstererek tepki gösteriyor.

Kategoriler
Google Haberleri

Yeni yılda baş belası AKN tamamen kalkıyor

Türkiye artık yeni döneme girdi ve yeni dönemde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan’ın liderliğini yaptığı projeyle artık AKN kalkıyor. AKN saçmalığının sona ermesiyle ülkemizde internet erişiminde devrim yapılacak. Havadan para kazanan telekom şirketleri ise artık kullanıcı memnuniyetini ön planda tutmak zorunda kalacak.

Kategoriler
Google Haberleri

Geleceğin kazandıran mesleği SEO olacak

2018 yılında en çok para kazandıran mesleklerden birisi dijital pazarlama oldu. Dijital pazarlamanın ana temeli olan ‘SEO’ kavramını bu haberimizde ele alıyoruz ve aynı zamanda sizlere kurumsal olarak nasıl zengin olabileceğinizi açıklıyoruz.