Kategoriler
Google Haberleri

Google’da en çok aranan kelimeler nasıl bulunur? İşte yöntemi

Google’da oldukça büyük bir öneme sahip olan arama oranları artık bütün kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Google’da başarı yakalamak için sizde bir Adwors aracı olan Keyword Planner’ı kullanabilir ve zirveye yükselebilirsiniz.

Google’da en çok merak edilen sorulara cevap vermeye devam ediyoruz. Bu hafta köşemizde bazı yakın arkadaşlarımızında merak ettiği bir soruyu ele alıyoruz. En çok aranan kelimeler nasıl bulunur? İnanın biz bunun yöntemini ilk öğrendiğimiz gün piyango çıkmış gibi hissettik çünkü hangi kelimenin ne kadar arandığını bilmek oldukça muhteşem bir şey olduğu gibi Google Adsense geliri açısından sizleri oldukça yukarı taşıyan bir şeydir. En çok aranan kelimeleri bulmak size ne gibi artılar katar bilemiyoruz ama genel anlamda baktığımızda hangi kelimenin, ne kadar arandığını bilmek birçok anlamda bizi sevindiren bir adımın atılmasına sebep olacaktır. Google’da aranan kelimelerden çok aslında bu işin ticaret hacmi çok önemlidir. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi Google’ın sırlarını öğrenmektir diyebiliriz ki gelecek günlerde bu tür konulara değineceğiz.

ONLİNE TİCARET İÇİN ÖNEMİ BÜYÜKTÜR

Google’ın webmaster dünyasında oldukça büyük başarıları vardır ki bu anlamda dünyanın en önemli kuruluşu olması onları sürekli olarak ön planda yapıyor. Google tarafından satın alınan Youtube artık dünyanın tek öncü video platformu oldu. Google’ın ürettiği mobil işletim sistemi olan Android artık milyarlarca insanın tek tercihi oldu. Dolayısıyla Google ile çalışmak sizi hem maddi hem de manevi anlamda sürekli olarak ön planda yapan bir hizmet olacak. Google’da çalışmak için Amerika’ya gitmeye kadar gerek yok. Bilgisayarınız ve internetiniz olduğu sürece Google’ın çalışanı olur ve Google’ın daha fazla para kazanması için çabalarsınız. Eğer iyi bir hizmet çıkarırsanız Google size para verir, iyi bir iş yerine saçma sapan projeler, kopya yazılar yada bu tür şeyler uğraşırsanız işte o zaman Google’a yine çalışırsınız ama Google size bırakın para vermeyi, yaptığınız her şeyin boşa çıkmasına sebep olur. İşte bu yüzden Google’da en çok aranan kelimeleri görmek sizin ortaya kayda değer projeler çıkarmanızı sağlar.

KEYWORD PLANNER İLE ZİRVEYE YÜKSELİN

Evet, biliyorum! Sizde internetten para kazanmak ve Google’da en çok aranan kelimeleri görmek istiyorsanız ama bazen gerçekleri çok uzakta aramamak gerekiyor. Google’ın şuan bu kadar yukarıda olmasını sağlayan aslında dışarıdan onlara hizmet veren milyonlarca çalışanıdır. Yani bizleriz. Birçok şeyi Google forumlarında soruyor ve aynı zamanda insanların arama motorlarında aradıkları şeyleri araştırıyoruz ve onların daha fazla Google kullanmasını sağlıyoruz. Bu yüzden herkesin arama motoru standart olarak Google’a kayıtlıdır. Sizde buraya tıklayarak Google’ın Keyword Planner hizmetini ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar EFE SALİH AKÇAY

ODTÜ İşletme Fakültesi mezunu olan Efe Salih Akçay, profesyonel haber hayatına 2016 yılında başlamıştır. Teknolojiye olan ilgisini fuarlara giderek, güncel teknolojiyi takip ederek gideriyor. 29 yaşındadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir