Kategoriler
Yaşam Haberleri

Hem yerli hem elektrikli traktör! 45 dakikada şarj oluyor

Bakanlık tarafından icra edilen elektrikli traktörde sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde birçok bakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla görücüye çıkan elektrikli traktör vatandaşın ilgisini çekti. Yerli traktörümüz, 45 dakikalık şarj ile 7 saat çalışma imkanı sunuyor.

Türkiye’nin yerli yapım elektrikli traktörü sonunda görücüye çıktı. Çok uzun zamandır ortalıkta iddiaları dolaşan ve geçtiğimiz gün tanıtılan yerli traktör alıcısına göz kırpıyor. TİGEM Geleneksel 69. Hasat Bayramı töreninde ortaya çıkan traktör, daha satışa çıkmadan büyük ilgi gördü. Birçok çiftçi ve yatırımcının dikkatini çeken traktörün detaylarına bu haberimizde değineceğiz.

45 DAKİKADA ŞARJ OLUYOR

Birçok büyük markanın ürettiği elektrikli otomobillerin şarj süresi saatleri bulabiliyor. Yerli yapım traktörde saatlerce bekleme süresi olmayacak. Türk yapımı elektrikli traktör 45 dakikalık şarj ile 7 saat boyunca çalışma imkanı sunacak. Çiftçinin mazot derdini ortadan kaldıracak olan bu traktör ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, seri üretiminde başladığının müjdesini verdi.

YÜZDE 90 TASARRUF SAĞLIYOR

Traktör sadece ekin taşımakta değil aynı zaman tarlayı sürmek içinde kullanılıyor. Çeşitli ekipmanlar takıldığında oldukça farklı iş alanlarında çalışabileceğiniz bu yerli traktörün 45 dakikalık şarj bedeli sadece 20 TL olarak açıklandı. 45 dakikalık sürede tam şarj olan traktör, 7 saat boyunca çalışıyor ve bu süre için ödenen paranın sadece 20 TL olduğu açıklandı. Dizel motorlar gibi bakım masrafı olmayan bu muhteşem yapım, 105 beygirlik gücü ile çiftçinin kurtarıcısı olacak.

Yazar KEREM GÖKTE

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği öğrencisi olan Kerem Gökte, meslek hayatını yazılara dökerek okuyucularımız için içerik üretiyor. Grafiklerle arası iyidir ve en büyük hayali Google'da çalışmaktır. 23 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir