Hem yerli hem elektrikli traktör! 45 dakikada şarj oluyor

Bakanlık tarafından icra edilen elektrikli traktörde sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde birçok bakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla görücüye çıkan elektrikli traktör vatandaşın ilgisini çekti. Yerli traktörümüz, 45 dakikalık şarj ile 7 saat çalışma imkanı sunuyor.


Türkiye’nin yerli yapım elektrikli traktörü sonunda görücüye çıktı. Çok uzun zamandır ortalıkta iddiaları dolaşan ve geçtiğimiz gün tanıtılan yerli traktör alıcısına göz kırpıyor. TİGEM Geleneksel 69. Hasat Bayramı töreninde ortaya çıkan traktör, daha satışa çıkmadan büyük ilgi gördü. Birçok çiftçi ve yatırımcının dikkatini çeken traktörün detaylarına bu haberimizde değineceğiz.

45 DAKİKADA ŞARJ OLUYOR

Birçok büyük markanın ürettiği elektrikli otomobillerin şarj süresi saatleri bulabiliyor. Yerli yapım traktörde saatlerce bekleme süresi olmayacak. Türk yapımı elektrikli traktör 45 dakikalık şarj ile 7 saat boyunca çalışma imkanı sunacak. Çiftçinin mazot derdini ortadan kaldıracak olan bu traktör ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, seri üretiminde başladığının müjdesini verdi.

YÜZDE 90 TASARRUF SAĞLIYOR

Traktör sadece ekin taşımakta değil aynı zaman tarlayı sürmek içinde kullanılıyor. Çeşitli ekipmanlar takıldığında oldukça farklı iş alanlarında çalışabileceğiniz bu yerli traktörün 45 dakikalık şarj bedeli sadece 20 TL olarak açıklandı. 45 dakikalık sürede tam şarj olan traktör, 7 saat boyunca çalışıyor ve bu süre için ödenen paranın sadece 20 TL olduğu açıklandı. Dizel motorlar gibi bakım masrafı olmayan bu muhteşem yapım, 105 beygirlik gücü ile çiftçinin kurtarıcısı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan Tesla’ya bir darbe daha! Üç mühendis aldı

Apple, elektrikli otomobil projesi kapsamında Tesla'nın en önemli isimlerinden birisini daha bünyesine kattı. İç ve dış tasarımdan sorumlu Steve MacManus artık bir Apple çalışanı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir