Kategoriler
Google Haberleri

Huawei ilk 3 ayda bayram etti! Kasa tamamen doldu

Çinli firma Huawei, 2019 yılının ilk 3 ayında yaptığı satışlar ile bayram ettiğini az önce açıkladı. Huawei toplamda 60 milyon adet telefon satarak piyasada adından söz ettirdi.

Huawei’nin açıkladığı rapora göre ilk 3 ayda kaç telefon sattığı ortaya çıktı. Huawei P30 ve aynı zamanda P30 Pro ile çok ciddi bir yatırım yapmasıyla da gündeme geliyor. 50X yakınlaştırma yapabilen yeni Huawei, satışları çok daha fazla artıracak gibi durduruyor.

2019 yılının ilk çeyreğinde tam 60 milyon akıllı telefon satışı yapan Huawei, sattığı telefonlardan elde ettiği gelir ile kasayı doldurdu. Kasanın dolmasıyla bayram eden Çinli firma Huawei, gelecek günlerde P30 Pro ile adeta şeytanın bacağını kıracak.

Geçen senenin ilk çeyreğine göre bu yıl yüzde 40 büyüme kaydeden Çinliler, parayı kullanmayı çok iyi biliyorlar. Yeni teknolojiler ile birlikte bambaşka ürünler çıkaran Huawei, satışları alt üst edecek gibi duruyor.

Yazar KADİR BELEK

İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu olan Kadir Belek, 35 yaşında editörlük yapmaya başlamıştır. Yabancı teknolojileri araştırmak ve siz okuyucularımıza sunmakla görevlidir. 28 yaşındadır ve Apple ürünlerine karşı hobisi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir