Kategoriler
İnternet Haberleri

Huawei P30’un fiyatı 5 bin TL’nin altına kadar düştü

Huawei P30’un fiyatı bugün itibarıyla düşüş yaşadı. Gelen bilgilere göre 4.999 TL’ye satılacak olan Huawei P30, 5 bin TL altına düşen telefonlar arasına girdi. Detayları haberimizde ele alıyoruz.

Çin’in olaylı markası Huawei, Türkiye’de fiyat düşüşüne devam ediyor. Markanın yeni ürettiği akıllı telefon modeli olan P30, oldukça büyük yatırımlar yapılarak ortaya çıkarıldı. Yeni dönemde bu telefonu satın almak isteyen kişiler Türkiye’de vergi dahil 5.699 TL’ye satılan P30’u artık 4.999 TL’ye satın alabilecekler.

Huawei Türkiye tarafından alınan bu karar vatandaşlar tarafından olumlu tepkiler alsa da, Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik durum sebebiyle akıllı telefon satışları bir hayli duraksadı. Akıllı telefonlarına getirdiği teknoloji ile adından söz ettiren Huawei’nin bu modelinin fiyat düşüşü çok ciddi satışları beraberinde getirebilir.

TÜRKİYE’DE HALEN SATIŞ YAPIYOR

ABD tarafından çok ciddi yaptırımlara maruz kalan Çin’in en başarılı markalarından birisi olan Huawei, Türkiye’de halen akıllı telefon satışı yapabiliyor. Android desteğine son verilmesi beklenen Huawei, Türkiye yatırımlarına hız vermeye devam ediyor. Huawei P30’6.1 inç ekranı bulunan P30’da, 8 GB RAM desteği ile aklınıza gelebilecek her şeyi sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Unutmadan söyleyelim, telefonda ‘Kirin’ adında bir işlemci bulunuyor.

Yazar EFE SALİH AKÇAY

ODTÜ İşletme Fakültesi mezunu olan Efe Salih Akçay, profesyonel haber hayatına 2016 yılında başlamıştır. Teknolojiye olan ilgisini fuarlara giderek, güncel teknolojiyi takip ederek gideriyor. 29 yaşındadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir