Kategoriler
E-Ticaret Haberleri

Instagram’da sosyal pazarlama zirveye çıktı

Sosyal medya denince akla ilk gelen girişimlerden olan Instagram, e-ticaret yapan girişimcileri kendisine çekmeyi başardı. Türkiye’de, Instagram sayesinde günlerce ürün satışı yapılıyor.

Sosyal medya son 5 yıldır oldukça güçlü bir hale gelmeye başladı. Ulusal televizyon kanalları, radyolar ve diğer medya araçlarından daha güçlü bir hale gelen sosyal medya sayesinde artık dakikalar içerisinde bir olayı bütün dünya öğrenebiliyor. Bunun haricinde e-ticaret konusunda da sosyal medya aktif olarak kullanılan araçlar arasında oluyor. Instagram’da ürün satışı yapan binlerce yerli girişimci, e-ticaretten çok ciddi gelir elde ediliyor.

AYAKKABI VE SAATLER EN ÜSTTE

En çok satılan ürünlere baktığımızda, genelde ayakkabı, saat ve tesbihler en üst sırada geliyor. Dünyada başka trendler olsa bile Türkiye’de en çok satan ürünler genelde replika ürünler, gömlek ve benzeri şeyler oluyor. Instagram’ın ülkemizde aktif olarak ticaret için kullanılması, yeni girişimcilerin ortaya çıkmasını sağlarken, hem üretimde yeni istihdam yarattı hem de satılan her ürüne vergi kesilmesi devletimize kazandırdı.

Pazarlamacılar, geleneksel pazardan umudu kesince artık sosyal medyada daha fazla iş yapmaya başladılar. Pazarlamanın zirvesi haline gelen sosyal medyada, Instagram ile şekil almaya başladı. Sizde sosyal medyadan e-ticaret ile ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar AHMET LACİVERT

Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra teknolojiyle işini birleştiren Ahmet Lacivert, internet tabanlı projelerle yaşamını idam ediyor. veGoogle'da incelemeler ve otomobile dair içeriklerle ilgileniyor. 31 yaşında ve 2 çocuğu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir