Instagram’da sosyal pazarlama zirveye çıktı

Sosyal medya denince akla ilk gelen girişimlerden olan Instagram, e-ticaret yapan girişimcileri kendisine çekmeyi başardı. Türkiye’de, Instagram sayesinde günlerce ürün satışı yapılıyor.


Sosyal medya son 5 yıldır oldukça güçlü bir hale gelmeye başladı. Ulusal televizyon kanalları, radyolar ve diğer medya araçlarından daha güçlü bir hale gelen sosyal medya sayesinde artık dakikalar içerisinde bir olayı bütün dünya öğrenebiliyor. Bunun haricinde e-ticaret konusunda da sosyal medya aktif olarak kullanılan araçlar arasında oluyor. Instagram’da ürün satışı yapan binlerce yerli girişimci, e-ticaretten çok ciddi gelir elde ediliyor.

AYAKKABI VE SAATLER EN ÜSTTE

En çok satılan ürünlere baktığımızda, genelde ayakkabı, saat ve tesbihler en üst sırada geliyor. Dünyada başka trendler olsa bile Türkiye’de en çok satan ürünler genelde replika ürünler, gömlek ve benzeri şeyler oluyor. Instagram’ın ülkemizde aktif olarak ticaret için kullanılması, yeni girişimcilerin ortaya çıkmasını sağlarken, hem üretimde yeni istihdam yarattı hem de satılan her ürüne vergi kesilmesi devletimize kazandırdı.

Pazarlamacılar, geleneksel pazardan umudu kesince artık sosyal medyada daha fazla iş yapmaya başladılar. Pazarlamanın zirvesi haline gelen sosyal medyada, Instagram ile şekil almaya başladı. Sizde sosyal medyadan e-ticaret ile ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin yatırımcıları 2020’yi bekliyor! Bitcoin tavan yapacak

Bitcoin fiyatı 2019 yılının üçüncü çeyreğine girdiğimiz bugünlerde değer artışı yaşadı. Bitcoin fiyatlarının 2020 yılında 20 bin dolar seviyelerine kadar çıkması bekleniyor. Detaylı bilgiyi haberimizde açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir