Lenovo liderlik koltuğuna oturdu! Türkiye’nin birincisi oldu

Bilgisayar pazarında işler bir hayli kızıştı. Türkiye’de ve dünyada en çok bilgisayar satışı yapan marka açıklandı. ABD merkezli International Data Corporation (IDC)’nin yaptığı araştırmada liderlik koltuğuna oturan isim belli oldu.


Çin merkezli bilişim şirketi Lenovo, Türkiye’de en çok satılan bilgisayar markası oldu. Microsoft ile işbirliği yaparak hazır işletim sistemli dizüstü bilgisayar satışı yapan firma, liderlik koltuğuna oturmayı başardı. Oldukça uzun ömürlü ürünler üreten Lenovo, üstün donanım ürünlerini çok uygun fiyata satıyor. Teknolojinin el yaktığı Türkiye’de özellikle öğrenciler dizüstü bilgisayarlara yoğun ilgi gösteriyor.

SADECE TÜRKİYE’DE DEĞİL, DÜNYADA BİRİNCİ!

Akıllı telefon satışları hızlandıktan sonra dizüstü ve masaüstü bilgisayar kullanımı bir hayli azaldı. Bilgisayarda yapabildiğimiz her şeyi artık akıllı telefonlar yapabiliyoruz. İş, okul ve diğer amaçlar için halen dizüstü bilgisayar satışları devam ediyor ve sektörde eskiden lider olan firmalar sektörden tamamen kayboldu. Dünya üzerinde en çok dizüstü bilgisayar satışı yapma unvanına sahip olan Lenovo, bu unvanını kaybetmeyecek gibi duruyor. Türkiye’nin istatistiklerine baktığımızda ikinci çeyreğin lideri de Lenovo oldu.

YÜZDE 25.1’LİK BAŞARISI VAR

ABD merkezli araştırma ve analiz şirket olan International Data Corporation (IDC)’nin ikinci çeyrek sonuçları açıklandı. Açıklamada bilgisayar pazarına hakim olan firmanın da Lenovo olduğu açıklandı. Yüzde 25’den fazla pazar payına sahip olan Lenovo, pazarda da liderliği ele almış durumdadır. Türkiye’de de %26 pazar payına sahip olduğu bilinen markanın gelecek çeyrekteki başarısını dört gözle bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin yatırımcıları 2020’yi bekliyor! Bitcoin tavan yapacak

Bitcoin fiyatı 2019 yılının üçüncü çeyreğine girdiğimiz bugünlerde değer artışı yaşadı. Bitcoin fiyatlarının 2020 yılında 20 bin dolar seviyelerine kadar çıkması bekleniyor. Detaylı bilgiyi haberimizde açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir