MediaTek’in oyunculara özel işlemcisi: Helio G90

MediaTek, 30 Temmuz tarihinde Helio G90 adında yeni bir oyuncu işlemcisi yayınlanacağı açıkladı. Çinli akıllı telefon üreticilerinin tercih edeceği Helip G90, Snapdragon’a rakip olacak.


Akıllı telefon üreticileri için ekonomik ve performanslı yonga seti üreten MediaTek, yeni nesil işlemcilerini tanıttı. Dünyanın en fazla satılan işlemci marka Snapdragon’un ürün tanıtımından 1 gün sonra yapılan etkinlikte, oyuncular için özel olarak geliştirilen ‘Helio G90’ ismindeki işlemci tanıtıldı.

Çin malı diye tabir edilen, Çin markalarının ürettiği akıllı telefonlarda karşımıza çıkacak MediaTek oyuncu işlemcisiyle artık oyun oynamak çok daha eğlenceli bir hale gelecek. Mobil FPS oyunlarının büyük değer kazandığı 2019 yılında bu tür bir gelişme hem kullanıcıları hem de üreticileri sevindirdi. Uygun fiyata oyuncu telefonu satacak markalar hazırlıklarına şimdiden başladı.

Helio G90 henüz resmi olarak tanıtılmadı. 30 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak bir etkinlikte tanıtılacak yeni MediaTek işlemcisinin özellikleri ve fiyatı bu etkinlikte ortaya çıkacak. Şangay’da yapılacak etkinliğe mobil dünyadan tanınan isimlerde katılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bitcoin yatırımcıları 2020’yi bekliyor! Bitcoin tavan yapacak

Bitcoin fiyatı 2019 yılının üçüncü çeyreğine girdiğimiz bugünlerde değer artışı yaşadı. Bitcoin fiyatlarının 2020 yılında 20 bin dolar seviyelerine kadar çıkması bekleniyor. Detaylı bilgiyi haberimizde açıklıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir