Kategoriler
Yaşam Haberleri

Reynmen hakkında flaş iddia! İzlenme satın aldı

Türkiye’nin en ünlü Youtuber girişimcileri arasında yer alan Reynmen hakkında flaş bir iddiaya ortaya atıldı. Son çıkardığı ‘Ela’ şarkısının video klibi için izlenme satın aldığı iddiası ortaya atılırken, uzmanlar izlenme satın almasının mümkün olabileceğini söylüyorlar.

Ünlü  Youtuber Reynmen, diğer içerik üreticilerden farklı olarak son yıllarda sadece müzik klibi yayınlamaya başladı. Milyonlarca abonesi olan Youtuber, yeni şarkısı ‘Ela’ ile gündemden düşmek bilmiyor. Global anlamda oldukça ciddi bir başarı sağlayan Youtuber’ın izlenme satın aldığı iddia ediliyor. Video klip yayınlanmadan önce, yükleyeceği video klibin 10 milyon izlenme alacağını dile getiren Reynmen, bu iddiasını doğruladı ve video çok kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlendi.

İZLENME SATIN ALDIĞI İDDİALARI VAR

Sadece Türkiye’de değil bütün dünya üzerinde Youtube’dan para kazanan kişiler, hem izlenme sayısını artırmak hem de daha fazla aboneye ulaşmak için satın almalar yapıyorlar. Bu satın almalara çok ciddi para harcıyorlar. Biraz araştırma yaptığımızda 2 milyon kadar izlenmenin 50 bin TL’nin üstünde bir paraya mal olduğunu söyleyebiliriz. Sadece bu iş için oluşturulmuş internet siteleri ve aynı zamanda çok büyük danışmanlık şirketleri var.

REYNMEN AÇIKLAMA YAPMADI

Birçok yayın organında ortaya atılan bu iddia, son zamanlarda sosyal medyada da bir hayli ağırlık kazandı. Reynmen, konu ile ilgili olarak bir açıklama yapmazken, son çıkardığı ‘Ela’ şarkısı halen izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Youtube Türkiye Trendler listesinde halen en üst sıralarda olan video ile ilgili olarak birçok ünlü kişilik olumlu yorumlar yaparken, bazı müzisyenler ünlü Youtuber Reynmen’e tepki gösteriyorlar. İzlenme satın alma iddialarının gerçeklik payı olup olmadığı, Reynmen açıklamasında ortaya çıkacak.

Yazar AHMET LACİVERT

Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra teknolojiyle işini birleştiren Ahmet Lacivert, internet tabanlı projelerle yaşamını idam ediyor. veGoogle'da incelemeler ve otomobile dair içeriklerle ilgileniyor. 31 yaşında ve 2 çocuğu var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir