Sabiha Gökçen Kadıköy Arası Kaç Dakika? Otobüs Taksi Ücreti


Bugün İstanbul’un ikinci havalimanı statüsünde olan Sabiha Gökçen ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız. Kadıköy Sabiha Gökçen arası kaç dakika sorusu son günlerde en çok merak edilen şeylerden birisi haline gelmeye başladı. İstanbul Havalimanı açıldığından bu yana, Sabiha Gökçen’i tercih edenlerin sayısı bir hayli yükseldi. Yeni havalimanına ulaşım oldukça zor ve pahalı olduğu için toplu taşıma ile havalimanına gidecek vatandaş Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih ediyor.

Kadıköy’den Sabiha Gökçen’e ulaşmak için 1 saati gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu yazımızda farklı ulaşım araçları ile Kadıköy’den Sabiha Gökçen’e en kısa nasıl gideceğini söyleyeceğiz. Bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda, otobüs ve taksi ile Sabiha Gökçen’e kaç paraya gideceğinizi öğreneceksiniz.

Otobüsle Sabiha Gökçen Havalimanı Kaç Dakika Sürer? Nasıl Gidilir

Bu sorunun cevabını verirken, mesai saatlerine ve normal saatlere göre ayrım yapacağız. Eğer mesai saatlerinde, yani trafik saatlerinde otobüsle havalimanına gitmek istiyorsanız E-10 yada E-11 hatlarını tercih edebilirsiniz. Bu hatlar çift bilet alıyor ve Kadıköy’den direkt olarak Sabiha Gökçen’e gidiyor. E-11 ile ulaşım normal saatlerde 40 dakika sürerken, E-10 hattını kullandığınızda trafiğin olmadığı saatlerde 1 saat 20 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşmanız mümkündür. Bunun haricinde daha rahat bir ulaşım için HAVAİST yada HAVAŞ’ı tercih edebilirsiniz. Trafiğin olduğu saatlerde E-10 ile havalimanına varmanız 2 saate kadar çıkabilir. E-11 ile trafiğin olduğu saatlerde ortalama 1 saatte havalimanına varabilirsiniz.

Metro ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir? Kaç Dakika Sürer?

Şimdiden söyleyelim, bu yazıyı yazdığımız tarihlerde Sabiha Gökçen Havalimanı’na raylı ulaşım hattı mevcut değildir. Sabiha Gökçen durağı olacak metro hattının birkaç yıl içerisinde açılması bekleniyor. Trafiksiz olarak sizlere en kısa Sabiha Gökçen Havalimanı’na nasıl gideceğinizden bahsetmeye başlıyoruz. Kadıköy Tavşantape M4 metro hattını kullanacağız. Kadıköy’den bindikten sonra, ya Pendik yada Tavşantepe durağında inerek havalimanına gitmeniz mümkündür. Pendik köprüsünde inerseniz E-10 hattına, Tavşantepe durağında inerseniz E-9 yada HAVAİST hatlarına aktarma yapabilirsiniz. Bize sorarsanız, Tavşantepe durağında inerek E-9 hattına aktarma yapın. Daha hızlı ve konforlu bir şekilde gideceksiniz.

Taksi ile Havalimanı Kaç Dakika Sürer? Kaç Para Tutar?

Kadıköy’den taksiye bindiğinizde ödemeniz gereken para miktarı tahmini olarak 90 ile 110 lira arasında değişiklik gösterecektir. Fakat trafiğin olduğu saatlerde taksiye binmeniz yerinde bir hareket olmayacaktır. Bu sebeple sizlere en hızlı rotayı yapalım. Taksiye binmek istiyorsanız eğer trafiğin olmadığı saatleri tercih edin. Akşam 16.00-21.00 arası taksi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmemenizi öneririz. Az önceki başlıkta değindiğimiz gibi metroya bineceksiniz. Kadıköy ve Tavşantepe arası 36 dakikalık bir yolculuğunuz olacak. Tavşantepe’de indikten sonra, metro çıkışındaki taksi durağından taksiye binebilirsiniz. Bu ulaşım rotasını tercih ettiğinizde metroya 2.30 TL, metro sonrası taksiye ise 25 TL para vereceksiniz. Bizden bir ufak hatırlatma; Tavşantepe’den taksiye bindiğinizde, Pendik Afet Koordinasyon yolundan gitmek istiyorum dediğinizde hem daha hızlı hem de daha ucuza Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Saatlik Araç Kiralayabilirsiniz

İstanbul’da hizmete giren yeni saatlik araç kiralama modeli hizmet veren araç kiralama şirketlerinden 1 saatlik araç kiralayabilirsiniz. Trafiğin olmadığı saatlerde 30-40 dakikada varabileceğiniz Sabiha Gökçen Havalimanı’na, tahmini 35-40 lira ödeyerek gidebilirsiniz. Havalimanı otoparkına bırakacağınız aracınız ile saatlik araç kiralama hizmetinizi de sonlandırabilirsiniz. İstanbul’un her yerinde hizmet veren Garenta Moov, bu sebeple en çok tercih edilen hizmetlerden birisidir.

Merak ettiklerinizi bu yazının altında bulunan yorum kutusundan bizlere yazabilirsiniz. Aklınızda en ufak bir sorun kalmayana kadar, sorularımızı usanmadan cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30’un fiyatı 5 bin TL’nin altına kadar düştü

Huawei P30'un fiyatı bugün itibarıyla düşüş yaşadı. Gelen bilgilere göre 4.999 TL'ye satılacak olan Huawei P30, 5 bin TL altına düşen telefonlar arasına girdi. Detayları haberimizde ele alıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir