Tesla hisseleri değer kaybederken satışlar hızlandı!

Tesla’nın 2019 yılı ikinci çeyrek sonuçları belli oldu. 408 milyon dolarlık zarar açıklayan şirket, büyüme rakamları ile herkesi şaşırttı. İşleri ‘Model Y’ ile düzene sokmak isteyen Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla’ya dair yeni bilgiler verdi.


Dünyanın en zengin elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın hisseleri çok ciddi düşüş yaşıyor. 2018 yılından bu yana hisseleri değer kaybeden Tesla, bu yıl satışlarını artırdı. Yeni modelleri ve yeni satış politikasıyla birlikte satışlarda başarıyı yakalayan şirket, elektrikli otomobil satışlarıyla 6 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Elon Musk sessizliğini koruyor fakat Tesla’nın geliri artarken, hisse değerleri azalmaya devam ediyor.

408 MİLYON DOLAR KAYBETTİ

Şirketlerin 2019 yılının ikinci çeyreğine dair kar ve zararları açıklanmaya başladı. Tesla’dan gelen bilgilere ve kamuoyu açıklamalarına baktığımızda, Elon Musk’ın sahibi olduğu otomobil şirketinin 408 milyon dolarlık zarar ettiğini görebiliyoruz. 2018 yılının ikinci çeyreğinde 750 milyon dolardan fazla zarar eden şirket, bu yıl zararını düşürdü. Büyüme rakamlarına bakıldığında başarılı bir yol izleyen şirketin, hisselerinin halen revaçta olmaması da bir hayli ilginçtir.

MODEL Y İLE İŞLER YOLUNA GİRECEK

Tesla’nın yeni yıla, yeni bir model ile gireceğini söyleyelim. Daha öncesinde taşıyıcı ve spor bir otomobil tanıtan Tesla, 2020 yılına yeni bir model ile girecek. SUV tarzı bir araç olması beklenen ‘Model Y’ ile ilgili henüz bir sızıntı olmadı. Geliştirilmeye devam eden Model Y, SUV yada Pick-Up tarzında tanıtılacak. Satışların hızlanmasını sağlayacak olan yeni otomobile dair detaylar geldiğinde VeGoogle.com farkı ile sizlere yeni modelin haberini servis edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan Tesla’ya bir darbe daha! Üç mühendis aldı

Apple, elektrikli otomobil projesi kapsamında Tesla'nın en önemli isimlerinden birisini daha bünyesine kattı. İç ve dış tasarımdan sorumlu Steve MacManus artık bir Apple çalışanı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir