Tesla yeni nesil şarj istasyonlarını ABD’de kullanıma sundu


1

Dünyanın en büyük ve aynı zamanda en çok kazanan elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, 3.nesil şarj istasyonlarını kullanımına sunduğunu bütün sosyal medya bağlantıları aracılığıyla açıkladı. 250 kW’lik yeni nesil süper şarj istasyonları olarak adlandırılan modern istasyonların giderek yaygın hale getirileceği de söylendi.

ARTIK ÜCRETSİZ OLMAYACAK

Tesla’nın kendine ait olan şarj dolum noktaları eskiden ücretsiz olarak çalışıyordu fakat Elon Musk ve ekibinin aldığı karara göre artık ücretsiz olarak şarj imkanı olmayacak. Tesla yine ucuz fiyata şarj imkanı verecek olsa da, müşterilerinden para alacak. Yeni nesil şarj istasyonları Tesla kullanıcılarını sevindirdi.

5 DAKİKADA 120 KM YOL GİDİLECEK

Tesla’nın V3 olarak adlandırdığı ve yine bu şekilde patent ismiyle ürettiği yeni şarj istasyonlarında 5 dakika oldukça büyük işler çıkarabilecek. Eski model dolum noktalarına göre çok daha fazla avantaj sunan Tesla, V3 şarj istasyonlarında bütün araçlarının 5 dakikada aldığı elektrik ile 120 km yol alabileceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otonom araç teknolojisinde yeni dönem! Tek sürücü yetecek

Otonom araç teknolojisinde yeni bir döneme geçildi. Peloton isimli bir Amerikan şirketi, tek bir sürücü ile birden fazla araç sürüşünü gerçekleştirecek bir teknoloji üretti. Şirkete ait sensörler ile yapılan bu yeni teknoloji ürünü 2020'de yollara çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir