Kategoriler
E-Ticaret Haberleri

Tesla’nın yeni uzay mekiği pick-up modeli ortaya çıktı

Tesla’nın yeni elektrikli aracı pick-up modelinde olacak. Bununla birlikte 800 km yol gidebilecek olan yeni elektrikli pick-up modeli, bu yıl içerisinde Elon Musk tarafından tanıtılacak.

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yeni dönemde oldukça ciddi yatırımlar yapacak. Pick-up modeli ile piyasada SUV satışları ile de ayakta kalmak isteyen Tesla, 2019 yılı içerisinde yeni dönem araçlarını piyasaya sürecek.

2 yıl önce tanıtılan elektrikli çekiciler yollarda görülmeye başlandı. Yeni tanıtılacak Pick-up modelinin de 2021 yılında yollara çıkması ve seri imalat ile sahiplerine gitmesi bekleniyor. Tesla’nın yeni Pick-up modeli tam anlamıyla bir uzak mekiğini andırıyor.

800 km yol gidebilecek olan elektrikli pick-up modeli, opsiyonların tam enerji ile çalışması halinde 640 km yol gidebilecek. LED farların standartlar paketlerde olacağı yeni elektrikli araç Elon Musk tarafından tanıtılacak.

Yazar KEREM GÖKTE

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği öğrencisi olan Kerem Gökte, meslek hayatını yazılara dökerek okuyucularımız için içerik üretiyor. Grafiklerle arası iyidir ve en büyük hayali Google'da çalışmaktır. 23 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir