Toyota’nın kendini şarj eden aracı internette rekor kırdı!

Toyota’nın kendi kendini güneş enerjisiyle şarj eden aracı otomobil sevenler tarafından büyük ilgi görüyor. Yüzde 100 elektrikli motor seçeneğiyle satışa çıkan araç, konforu ve iç dizaynı ile de adından söz ettiriyor.


Elektrikli otomobiller piyasa çıkalı epey bir zaman olmuştur. O zamandan bu zamana bir çok elektrikli otomobil fikri ortaya atıldı ve sürekli olarak geliştirildi ve geliştirilmeye de devam edilmektedir. Elektrikli otomobiller hayatımıza girdiği günden bu yana insanların hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır.

Bunu keşfeden firmalar bu konu için bir çok elektrikli otomobili piyasaya çıkartmıştır. Bunlardan biri olan Toyota markası hiç şarj etmeden seyahat edilebilen otomobil hayalini sanırız hayata geçirdi. Aracın üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde araç giderken bile kendi kendine pillerini şarj edebiliyor.

TOYOTA’NIN KENDİ KENDİNE ŞARJ OLAN ARACI

Aracı diğer elektrikli araçlardan en büyük özelliği ise kendi kendine şarj edebilmesidir. Şarj edemediğiniz zamanlarda ise şarj kablosu ile normal ev elektriği ile şarj edebiliyorsunuz. Aracın konforu ve kalitesi tamamıyla Toyota kalitesidir ve konforudur.

Farklı olarak araç %100 elektriklidir ve kendi kendine şarj olabiliyor. Bu aracı satın almak için en yakın Toyota bayiine giderek bu aracın siparişini verebilirsiniz. Aracın iç dizayn ve özelliklerini opsiyonel olarak seçebiliyorsunuz ve aracı tamamıyla kendiniz istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2.1 milyon dolarlık Lotus modeline Türkiye’den talep var

İngiliz markası Lotus Cars, ürettiği yeni elektrikli modeli ile birlikte yepyeni bir dünyaya giriş yapmış oldu. 2.1 milyon dolar fiyatı olan Evija modeli, 1.680 kilogram ağırlığı ile markanın en hafif aracı özelliğini de taşıyor. Detayları haberimizde ele aldık, okumadan geçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir