Yaptığı yazılım sayesinde dünyaya açılmayı başardı!

Diyarbakırlı bir genç yaptığı uygulama sayesinde geleceğin yazılımını yazmaya hazırlanıyor. Yaptığı uygulama juriler tarafından değerlendirildi ve özel ödülü almaya hak kazandı. Şimdi geleceğin teknolojisini yazmaya hazırlanıyor.


Ülkemiz de dijital alanında bir çok büyük firma bulunmaktadır. Bu firmalardan en çok bildiğimiz kuşkusuz Turkcell’dir. Bu firma teknolojik alanda bir çok yenilik yapması ile birlikte bunların yanı sıra yazılıma ve teknolojiye önem veren hatta bu yönde gelişmek isteyen genç yaştaki bireyler için onları gelişmesi yönünde bir çok çalışma başlatmıştır. 17 yaşında ki bir genç Turkcell’in gençlere özel içerik ve teklifler sunduğu GNC uygulaması sayesinde bu genç geleceğin dünyasını tasarlayabilecek ve içindeki girişimci ruhunu ortaya çıkarabilecektir. Buna istinaden Turkcell “GNC Bi Fikir” isimli bir yarışma organize etmiştir.

YAPTIĞI YAZILIM SAYESİNDE DÜNYAYA AÇILABİLECEK

Bu genç yaptığı yazılım sayesinde dünyaya açılabilecek. Bu genç “HiScience” (Merhaba Bilim” uygulaması ile Juri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Geliştirdiği uygulama bilim kültür hatta sanat meraklılarını tek platformda toplamayı hedefleyen bu genç Türkiye’nin her yerinden genç ve yetenekli yazarları bir araya toplamayı hedeflediğini söylemiştir. Teknolojiye köyünde teknoloji ve bilime olan merakından bozuk eşyaları tamir ederek işe başladığını söylemiştir. Şimdide yapacağı yazılım sayesinde dünyaya açılmayı bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android telefonlar Apple’ın tahtını ele geçiriyor

BankMyCell’in yaptığı bir araştırmaya göre, iPhone kullanıcıları cihazlarını satıp Android cihazlara geçiş yapıyor. Apple'ın en çok gelir elde ettiği akıllı telefonlarına karşı Android çok ciddi hamleler yapıyor. Detayları haberimizde ele aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir