Kategoriler
Yaşam Haberleri

Hem yerli hem elektrikli traktör! 45 dakikada şarj oluyor

Bakanlık tarafından icra edilen elektrikli traktörde sona gelindi. Geçtiğimiz günlerde birçok bakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla görücüye çıkan elektrikli traktör vatandaşın ilgisini çekti. Yerli traktörümüz, 45 dakikalık şarj ile 7 saat çalışma imkanı sunuyor.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Tesla hisseleri değer kaybederken satışlar hızlandı!

Tesla’nın 2019 yılı ikinci çeyrek sonuçları belli oldu. 408 milyon dolarlık zarar açıklayan şirket, büyüme rakamları ile herkesi şaşırttı. İşleri ‘Model Y’ ile düzene sokmak isteyen Elon Musk, elektrikli otomobil şirketi Tesla’ya dair yeni bilgiler verdi.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Donald Trump, Apple’ın kendi ülkesinde üretim yapmasını istiyor

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Apple’a yüklendi. Macbook Pro’nun Çin’de üretimi için bir muafiyet yapılmayacağını söyleyen Trump, üretimin ABD’de yapılması gerektiğini söyledi.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Türk üniversite öğrencileri yüzde 80 yerli roket yaptı!

Gedik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin bir araya gelerek tasarladığı ve üretimde yüzde 80’i yerli olan roket ortaya çıktı. Teknofest’e hazırlanan öğrenciler, yerli roket ile Türkiye’yi ABD’de yapılacak yarışmada temsil etmek istiyorlar.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Apple’dan Tesla’ya bir darbe daha! Üç mühendis aldı

Apple, elektrikli otomobil projesi kapsamında Tesla’nın en önemli isimlerinden birisini daha bünyesine kattı. İç ve dış tasarımdan sorumlu Steve MacManus artık bir Apple çalışanı oldu.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Reynmen hakkında flaş iddia! İzlenme satın aldı

Türkiye’nin en ünlü Youtuber girişimcileri arasında yer alan Reynmen hakkında flaş bir iddiaya ortaya atıldı. Son çıkardığı ‘Ela’ şarkısının video klibi için izlenme satın aldığı iddiası ortaya atılırken, uzmanlar izlenme satın almasının mümkün olabileceğini söylüyorlar.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Son çeyrekte ‘Starship’ gemisinin test uçuşlarına başlanıyor

SpaceX tarafından üretilen uzaya turist taşıyacak yolcu gemisi ‘Starship’ çalışmalarında heyecanlandıran gelişmeler var. Starship gemisinin ilk testleri, yılın son çeyreğinde yapılacak.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Bakanlık açıkladı: Taksiti bitmeden satışı yapılamayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, operatörlerden taksitle satın alınıp, piyasa değerinin altında kutusu açılmadan satışı yapılan akıllı telefonlara dair açıklama yaptı. Meclisin kararı sonrası çıkacak kanun ile birlikte taksiti yada borcu bitmeyen akıllı telefonların satışı yapılamayacak.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Artık bütün insanlar uzaya gidebilecek!

NASA, merakla beklenen uzay yolcuğuna dair açıklamayı paylaştı. En az 35 bin dolara gerçekleştirilecek olan uzay seyahati için hazırlıklar şimdiden başladı. Uzay istasyona yılda en fazla 2 seyahat yapabilecek. Detayları bu haberimizde açıklıyoruz.

Kategoriler
Yaşam Haberleri

Korkutan haber! Dünyaya gök taşı yaklaşıyor

Dünyaya yaklaşan gök taşı ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Futbol sahası büyüklüğünde olan gök taşı hakkında daha detaylı bilgi için haberimizi okuyabilirsiniz.